Podnikatelský záměr

Oliver Gernstl
www.megaherz.org

Když jsme se připojili k programu Rozrůstání před rokem a půl, byli jsem na něj velmi zvědaví, protože jsme již tři roky předtím, pozorovali, jak společnost vedená naším přítelem Berlinem Cuisinem soustavně dosahovala ročního růstu 100 % a více. protože některé workshopy se konaly v našich vlastních prostorách, využil jsem této jedinečné příležitosti získat zážitek z první ruky, o tom co Ralph Chromik dopravdy dělá se týmem Berlina Cuisina jeho zakladatelem a generálním ředitelem Maxem Jensenem. Brzy jsem zjistil, že způsoby myšlení a jednání vedeného tímto přístupem a nástroje, které je naučil, také měly potenciál pomoci naší společnosti, která byla založena počátkem 80. let, udělat velký krok vpřed.

Zaprvé jsem ale musel sdělit své nadšení pro myšlenku našim dalším ředitelům, hlavně mému otci, Franzi X. Gernstlovi a Fidelisovi Magerovi. naštěstí rychle souhlasili a než jsme se rozkoukali, byli jsme s Ralphem na vlastním zahajovacím mítinku Rozrůstání u krásného jezera Tegernsee v Bavorsku. Nemohl jsem se dočkat, až můj otec, který je ke konzultantům obecně skeptický, .bude reagovat na dvoudenní workshop. Ale znovu byl jsem překvapený a samozřejmě i pyšný, že nakonec získal maximální skóre 10 bodů.

To prolomilo ledy. Pak jsme se naučili soustředit, říkat ne a přistupovat realističtěji k dodržování termínů.V důsledku toho dnes máme jasněji ve všem, co děláme. To tým uklidnilo a dodalo to společnosti náboj, o kterém mluvil Ralph v našich prvních rozhovorech, i když jsem si nedokázal představit, co myslí. Teď vím, že je to silná síla, která nás žene vpřed..

Na přístupu rozrůstání se mi na první pohled zalíbilo, že jde o proces s cílem podpořit zaměstnance k nezávislejší práci a k přijetí odpovědnosti za své činy. To mně a našim dalším dvěma generálním ředitelům dalo svobodu soustředit se na to skutečně důležité pro společnost a umožnilo nám to být méně angažovaní v každotýdenních činnostech. a přesně to se skutečně vyplácí, rok 2017 byl nejlepší v třicetileté historii firmy a v roce 2018 jsme na cestě k novému rekordu.