Senior Coach ScaleUp

Stefan Beiten

Stefan je právník, sériový podnikatel, filmový producent, byznys kouč a spoluautor vlastní metodiky. Studoval v Mnichově, Los Angeles, Berlíně a Berkley, je otcem tří dětí a žije střídavě v Berlíně. Amsterodamu a USA.

Pod záštitou holdingové společnosti s názvem Argo Ventures od roku 1986 založil více než 20 podniků na 2 kontinentech a vytvořil a umístil 20 vzájemných fondů představujících celkovou investici přes 1.1 miliardy USD .V současnosti Stefan založil společnost s názvem Greenlight Media, která vyprodukoval více než 150 episod TV animovaných seriálů včetně celosvětové úspěšných např. Deep Blue and Planet Earth. Jeho podnikatelská filozofie je jednoduchá: "Zápal a kultura si dávají strategii k snídani".

Jako podnikatel Stefan zažil velké úspěchy a zvládl hrozivé výzvy. K těm patřilo provedení firem globálními krizemi let 2001 a 2008. Odrazil zlověstné pokusy o převzetí a pokaždé znovu povstal a pokračoval dále. Jako aktivní andělský investor se podílel na úspěších jako Gate5/Nokia Maps, ale musel také skousnout hořké neúspěchy jako třeba “Txtr”.

V současnosti se soustředí na studio rizikového kapitálu “Argopreneurs” , kde pracuje s mladými spolu-podnikateli a dalšími příslušníky digitální generace, na vytváření inovativních startupů a radí mezinárodním korporacím. Jeho partneři hledí sebevědomě vstříc budoucím úspěchům s projekty “Stegimondo” a “Kardea” plus půl tuctu dalších digitálních firem.